Wspólnie dla przychodni w Ochli

Pobierz PDF
Marszałek Elżbieta Anna Polak podczas spotkania z radnym Pawłem Szymonem Towpikiem i dr. Sławomirem Laberem
Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z Pawłem Szymonem Towpikiem, Radnym Dzielnicy Nowe Miasto w Zielonej Górze i dr Sławomirem Laberem, lekarzem-ginekologiem. Rozmowy dotyczyły wsparcia w zakresie uruchomienia przychodni lekarskiej w Ochli.

W Ochli (Zielona Góra) władze miejskie sfinansowały budowę obiektu, w którym ma zostać uruchomiona przychodnia lekarska podstawowej opieki zdrowotnej. W budynku dostępne są też pomieszczenia, które można wykorzystać na inne gabinety (w tym gabinet dentystyczny). Obiekt – choć jest gotowy – stoi pusty, bo nie ma jeszcze lekarzy, którzy mogliby w tym miejscu utworzyć przychodnie. Miasto Zielona Góra ogłosiło już dwa przetargi, jednak nie udało się wyłonić najemcy, który poprowadziłby ośrodek zdrowia w Ochli.

Radny Paweł Szymon Towpik wystąpił z inicjatywą podjęcia dodatkowych działań, by skutecznie uruchomić przychodnie. Wraz z dr. Sławomirem Laberem spotkali się z marszałek Elżbietą Anną Polak. Marszałek zaproponowała pomoc w dotarciu z informacją o poszukiwaniu lekarza do branżowych portali medycznych. Dodatkowo uzgodniono, że utworzony zostanie grupa wsparcia na rzecz zdrowia mieszkańców Ochli i okolic. Wspólne działania mają pomóc rozwiązać problem nierozstrzygniętych przetargów, a w efekcie – zapewnienie lokalnej społeczności opieki medycznej. Przedyskutowano różne możliwości uatrakcyjnienia oferty przetargowej, a także ewentualne możliwości przyszłych działań na rzecz przychodni.

Powiązane wiadomości

Zobacz również