Mobilne zespoły szczepień

Pobierz PDF
Podanie szczepionki w ramię.
Trwa akcja szczepienia Lubuszan przeciw koronawirusowi. Nie każdy chętny może jednak pojawić się w punkcie szczepień. W takim przypadku do akcji wkraczają mobilne zespoły szczepień. W regionie mamy ich pięć.

Według danych ze stron rządowych (TUTAJ) każdego dnia w województwie lubuskim szczepionkę otrzymuje ponad 1,5 tys. osób. Zdecydowana większość z nich stawia się w konkretnych punktach szczepień, które znajdują się w przychodniach i szpitalach, ale nie brakuje również "osób leżących". Nie są one w stanie dojechać we wskazane miejsca. W takich sytuacjach do akcji wkraczają mobilne zespoły szczepień.

Aby skorzystać z mobilnego punktu szczepień wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ. Oznacza to, że na wizytę nie ma rejestracji przez internet lub telefonicznie, np. przez infolinię 989. To właśnie lekarz POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu. Więcej informacji znajdziecie na stronie NFZ (TUTAJ). W województwie lubuskim mamy 5 mobilnych zespołów szczepień:

- Paramedic24 Sp. z o.o. – (2 zespoły) na I grupę powiatów: strzelecko-drezdenecki, gorzowski, m. Gorzów Wlkp., międzyrzecki, sulęciński, słubicki, świebodziński;

- Aldemed Centrum Medyczne sp. z o.o., Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych MEDYK, Krystyna Ichnowska NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego – (łącznie 3 zespoły) na II grupę powiatów: zielonogórski, m. Zielona Góra, krośnieński, żarski, żagański, nowosolski, wschowski.

Powiązane wiadomości

Zobacz również