Razem w walce z pandemią

Pobierz PDF
Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Lubuskiem. W związku z tym marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem w celu omówienia koniecznych do podjęcia działań.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak. - Lubuskie ma wysoki poziom zakażeń - potrzebne są nadzwyczajne działania i wspólne rozwiązania – podkreślała.

W spotkaniu udział wzięli także prezesi dwóch największych lubuskich szpitali: dr Marek Działoszyński-  Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze oraz Jerzy Ostrouch – Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Tomasz Wróblewski – dyrektor departamentu ochrony zdrowia UMWL, służby wojewody oraz przedstawiciele Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podczas spotkania ustalono, że należy podjąć działania mające na celu pozyskanie personelu do szpitala tymczasowego.  Dodatkowo zdecydowano o utworzeniu kolejnych 20-30 łóżek covidowych w szpitalu w Gorzowie Wlkp.

Obecnie Lubuskie jest jednym z trzech województw w Polsce, w których liczba zachorowań na COVID-19 na sto tysięcy mieszkańców jest wysoka. Oznacza to, że województwo może znaleźć się w strefie objętej lockdownem.

Galeria: Spotkanie marszałek z wojewodą w sprawie pandemii

Zobacz również