Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – nowy bezpłatny kurs online od PFR

21.02.2023
Sekcje :
Kategorie :
Baner

Unijne programy to szansa dla każdego polskiego przedsiębiorcy, który ma zamiar dalej rozwijać swoją działalność oraz wdrażać innowacyjne produkty lub usługi. Chcąc zwiększyć szanse na pozyskanie finansowania, warto już teraz poznać szczegóły programu oraz odpowiednio przygotować się do złożenia wniosków. Z myślą o tym powstał kurs online, który jest już dostępny na platformie kursy.pfr.pl.

Pierwszy krok w kierunku pozyskania dotacji

Z początkiem lutego 2023 roku ruszyły pierwsze konkursy z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (w skrócie FENG).  Dla przedsiębiorstw szczególnie interesująca wydaje się działanie 1.1 tzw. ścieżka SMART. Ma ona na celu wsparcie firm w pracach B+R, wdrożeniach innowacji, rozwoju infrastruktury B+R, internacjonalizacji, rozwoju kompetencji pracowników, cyfryzacji i zazieleniania działalności. Już teraz warto sprawdzić czy  konkursy w ścieżce SMART wpisują się w działanie firmy.

Chcąc w przystępny sposób przedstawić przedsiębiorcom założenia programu, stworzyliśmy bezpłatny kurs online pt. ,,Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki”,  który powstał we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Instytutem Podstawowych Problemów Techniki PAN.
Uczestnicy kursu poznają m.in.:

  • konstrukcję priorytetu i programu, 
  • zakres poszczególnych modułów, 
  • kto powinien skorzystać z programu,
  • oraz bezpłatne działania wspierające firmy w aplikowaniu o środki.

Bezpłatny kurs online jest już dostępny na platformie kursy.pfr.pl, gdzie wystarczy jednorazowa rejestracja, aby otrzymać dostęp do całej bazy materiałów  przygotowanych przez zespół PFR.

Kolejne kroki w kierunku FENG

Uczestnik kończy kurs z solidną bazą wiedzy, którą może rozbudowywać o praktyczne umiejętności.  Uzupełnieniem programu szkoleniowego online są dedykowane warsztaty komercyjne „Finansowanie projektu z FENG”, podczas których przy wsparciu ekspertów uczestnicy przygotują własny wniosek o dotację. Warsztaty odbywają się w niewielkich grupach i dają możliwość indywidualnych konsultacji. Zapisy na warsztaty ruszą w marcu 2023 r.

Fundusze europejskie to szansa dla każdego polskiego przedsiębiorcy, który ma zamiar dalej rozwijać swoją firmę oraz wdrażać innowacyjne produkty lub usługi. Przed firmami stoi teraz szansa uzyskania nowych funduszy z Programu Fundusze dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (w skrócie FENG). Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich przedsiębiorców i widząc szanse jakie niesie kolejna perspektywa funduszy europejskich, PFR stworzył bezpłatny kurs online pt. „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki”. Do współpracy przy kursie zaprosiliśmy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN.

Podczas ponad godzinnego kursu poznasz:

·       Konstrukcje Priorytetu I Programu,

·       Zakres poszczególnych modułów, z których można zbudować projekt,

·       Grupy docelowe programu oraz definicje small mid-caps oraz mid-caps,

·       Bezpłatne działania wspierające firmy w aplikowaniu o środki, czyli nowych usługach jak Innovation Coach i STEP.

Zachęcamy do rejestracji oraz udostępnienia informacji o kursie zainteresowanym tematyką. W załączniku znajdują się materiały graficzne.

W przypadku, jeśli uczestnik nie ma konta na platformie prośba o wcześniejszą rejestrację na stronie: https://kursy.pfr.pl/rejestracja/

  • Link do kursu: 

https://kursy.pfr.pl/product/fundusze-europejskie-dla-nowoczesnej-gospodarki/

 

  • Strona PFR S.A. (więcej o kursie):

https://pfrsa.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie-dla-nowoczesnej-gospodarki-nowy-bezplatny-kurs-online-od-pfr.html

 

  • Media społecznościowe PFR:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:share:7031982983708303361/ 

Facebook: https://www.facebook.com/PolskiFunduszRozwojuPFR/posts/pfbid037iS8RzSpkxHEmnQpzFkR8xiPSeGWotc7xgL2br6SgQis3T27N2rTnLnj68q58Jrpl 

źródło