Giełda Kooperacji  – Lubuskie 2024 - 21 września 2024 r.

18.06.2024
Sekcje :
Kategorie :
Baner

W sobotę, 21 września 2024 r., w Zielonej Górze odbędzie się Giełda Kooperacji  – Lubuskie 2024. To największe wydarzenie gospodarcze w regionie, na które do Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze – Nowym Kisielinie zapraszamy wszystkich lubuskich przedsiębiorców w godzinach.
 

Giełda będzie składać się z czterech części: 

I. Strefa motywacji to część szkoleniowo-warsztatowa, w której uczestnicy będą mieli możliwość udziału w 6 spotkaniach warsztatowych, które okraszone zostaną wystąpieniami w formie power speech. Warsztaty będą prowadzone równocześnie w trzech blokach tematycznych odnoszących się do Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Lubuskiego: 

Blok 1: Zdrowie i jakość życia, prelegenci: 
 

dr Michał Nowakowski

Ekspert ds. uwarunkowań prawnych i etyki sztucznej inteligencji. Wykładowca na Politechnice Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej i SWPS. Radca prawny, doktor nauk prawnych. Ekspert w dziedzinie wdrażania systemów sztucznej inteligencji (uczenie maszynowe, głębokie, LLM) z perspektywy biznesowej, technologicznej oraz prawnej. Brał udział w pracach legislacyjnych, w tym jest współautorem opinii prawnej dla shadow rapporteur w zakresie AI Act. Zastępca przewodniczącego podgrupy m.in. prawa i etyki w ramach Grupy Roboczej ds. Sztucznej inteligencji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministra w latach 2021-2023. Przewodniczący sekcji Sztucznej inteligencji przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Uczestnik prac parlamentarnych w zakresie AI.

Joanna Brodzik 

Aktorka filmowa, serialowa, teatralna, ambasadorka promująca zdrowie, edukacje oraz prawa kobiet. 30 lat stażu. Laureatka nagród Wiktora i Telekamery. Za rolę w filmie „Jasne błękitne okna” nagrodzona na międzynarodowym festiwalu w Madrycie. Jej role w serialach „Kasia i Tomek”, „Magda M.” oraz w serii „Rozlewisko” na stałe wpisały się w zbiorową świadomość, przynosząc Jej rozpoznawalność, popularność i wyjątkową sympatię widzów. 

Dyplomowana trenerka I st. z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka akcji „A Ty czego się wstydzisz?”, z którą zarezonowało bez wsparcia reklamowego ponad 3 000 000 osób. Producentka kreatywna i odtwórczyni jednej z głównych ról w spektaklu „Wstydź się” obecnie granego z powodzeniem na scenach w Polsce i Europie. 

Blok 2: Zielona gospodarka, prelegenci:
 

Paulina Górska 

Eko aktywistka i jedna z najbardziej wpływowych eko influencerek w Polsce. Wg Influencer Marketing Hub, prowadzi jedno z 10-ciu najlepszych polskich kont edukacyjnych na Instagramie. 

Autorka bloga www.paulinagorska.com, prowadząca podcast "Lepszyklimat". Wcześniej CEO jednej ze spółek grupy Wirtualna Polska. Eko ekspertka i pasjonatka CSR od kilkunastu lat zawodowo związana z mediami elektronicznymi. Prowadziła wykłady dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz na studiach podyplomowych kierunku CSR na Akademii L. Koźmińskiego. Doradza i prowadzi prezentacje edukacyjne o ekologicznej transformacji życia oraz w obszarze świadomości problemów ekologicznych na świecie dla przedsiębiorstw, samorządów i instytucji. Ekspertka w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID. 

Jakub Wiech

Prawnik, dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny serwisu Energetyka24. Laureat nagrody Studencki Nobel w kategorii Dziennikarstwo i Literatura, nagrody w konkursie Platynowe Megawaty za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej oraz nagrody Dobry Dziennikarz 2021. Nominowany w konkursie MediaTory oraz do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne. Stypendysta James S. Denton Transatlantic Fellowship. Autor książek „Energiewende. Nowe niemieckie imperium”, „Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy” oraz „Energetyka po prostu”.

Blok 3: Innowacyjny Przemysł, prelegenci:

dr Maciej Kawecki

Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet WSB Merito. Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga www.thisisit.edu.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.

Petros Psyllos 

Programista, elektronik, innowator, przedsiębiorca. W ramach swojej działalności zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia. Uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Laureat New Europe 100 – listy największych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Pracuje nad komercyjnymi projektami w dziedzinie AI, elektroniki i cyberdiagnozy.

LINK DO REJESTRACJI: https://forms.gle/Vtdy7PZYC41arYESA
 

II. Miasteczko targowe to strefa wystawiennicza gdzie zaprezentują się przedsiębiorcy biorący udział w wydarzeniu oraz instytucje okołobiznesowe. Jest to przestrzeń do prezentacji swojej firmy oraz do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów.

LINK DO REJESTRACJI: https://forms.gle/am5yMqpQb6mpRp7N8

 

III. Strefa B2B – w ramach strefy B2B zaplanowano przestrzeń dla rozmów kooperacyjnych dla przedstawicieli biznesu, jak również ekspertów z różnych dziedzin, adekwatnie do zapotrzebowania zgłaszanego ze strony przedsiębiorców. Będzie to doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz skorzystania z porad specjalistów. Oprórcz polskich i zagranicznych firm do rozmów zaprosiliśmy m. in.: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Izbę Radców Prawnych, Okręgowy Inspektorat Pracy, Krajową Administrację Skarbową.

LINK DO REJESTRACJI: https://forms.gle/gjyLJ67CkirwYRy16

 

IV. Debata – panele dyskusyjne – w tej części Giełdy zaplanowaliśmy trzy debaty obejmująca najistotniejsze zagadnienia związane z Regionalnymi Specjalizacjami Województwa Lubuskiego. W rozmowach wezmą udział mówcy, występujący wcześniej w strefie motywacji oraz zaproszeni goście będący autorytetami w swoich dziedzinach.


Moderator części IV – paneli dyskusyjnych:

Damian Michałowski

Polski prezenter, dziennikarz radiowy i telewizyjny, konferansjer. Od 2020 r. prowadzi z Pauliną Krupińską „Dzień Dobry TVN”. Z kolei swoje sportowe pasje realizuje, prowadząc Studio Skoków Narciarskich na antenie TVN i player.pl


Konferansjerem całego wydarzenia będzie:

Marek Starybrat

Codziennie w Radiu ZET budzi całą Polskę w programie ,,Dzień Dobry Bardzo". Pochodzi z Dolnego Śląska, mieszka i pracuje w Warszawie, ale to Lubuskie jest jego miejscem na ziemi.

W przerwach między poszczególnymi częściami Giełdy kooperacji – Lubuskie 2024 odbędą się m.in. pokazy nowinek technologicznych, a także pokaz kulinarny z zakresu kuchni molekularnej prowadzony przez Krzysztofa Poloka.

Już teraz zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do udziału w wydarzeniu i rejestracji pod podanymi linkami!

Strona wydarzenia – gielda.lubuskie.pl