Przedsiębiorcy spotkali się w Witnicy

22.06.2023
Sekcje :
Kategorie :
Baner
Lubuskie Muzeum Browarnictwa w Witnicy było miejscem kolejnego z cyklu spotkań networkingowych organizowanych przez Departament Rozwoju i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego

Przybyłych gości przywitał Zastępca Dyrektora Departamentu  Łukasz Pabierowski, który mówił o działalności samorządu województwa w zakresie innowacji i przedsiębiorczości, a także działaniach w zakresie promocji lubuskiej gospodarki. Dyrektor Łukasz Pabierowski sporo miejsca poświęcił konkursowi "Nagroda Gospodarcza Marszałka Województwa Lubuskiego 2023", który urząd organizuje wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 30 czerwca, więcej informacji pod linkiem: https://lubuskie.pl/wiadomosci/20680/prowadzisz-innowacyjna-firme-zawalcz-o-nagrode-gospodarcza-marsz

Następnie Marta Łuczka z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przedstawiła możliwości pozyskania środków europejskich przed przedsiębiorców, skupiając się na Funduszach Europejskich dla Lubuskiego i Funduszach Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki.

Ostatnie wystąpienie należało do Wiceprezes Lubuskiej Federacji Przedsiębiorców - Natalii Burdz, która przedstawiła cele i założenia działalności Federacji, a także możliwości pomocy jaką z jej strony mogą uzyskać przedsiębiorcy.

Spotkanie zakończył networking, rozmowy przy kawie i wymiana doświadczeń. Tego typu spotkania organizowane są w nieformalnej atmosferze, pomagają pokonać bariery i nawiązać pierwsze kontakty.

Gościem specjalnym wydarzenia była poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska, która mówiła o wsparciu legislacyjnym pomysłów przedsiębiorców w Sejmie RP.

Kolejne spotkania przed nami, o miejscu i terminie najbliższego niebawem poinformujemy.